CENTRUM EDUKACYJNE W ULYANKULU

 
 
 
Ulyankulu project 2018 banner 2.jpg
 
 

Projekt


Najważniejszym celem centrum edukacyjnego w Ulyankulu jest stworzenie miejsca do nauki, rozwoju i zabawy. projekt proponuje nowoczesny i przyjazny dla środowiska design, idący w parze z innowacyjną nauką i profesjonalnym podejściem do ucznia poprzez teatr.

Projekt ten został ufundowany przez Polskie Ministernstwo Spraw Zagranicznych w ramach Polskiego Funduszu Rozwoju.

Tytuł projektu to Polska Misja Edukacyjna – wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z obozu uchodźców w Ulyankulu poprzez budowę centrum edukacji wczesnoszkolnej i podstawowej oraz przeprowadzenie cyklu warsztatów dla dzieci i szkoleń dla nauczycieli w Regionie Tabora.

 
 

Lokalizacja


Ulyankulu project 2018 - 1st image.jpg
 

ULYANKULU, TANZANIA, Afryka

Ulyankulu jest młodym, małym miasteczkiem w Tanzanii. Jako pierwszy został uznany za obóz dla uchodźców po migracji Burundian w 1972 roku.

W 2015 roku zapadła decyzja, która zapisała się w historii tego miejsca – uchodźcy otrzymali obywatelstwo Tanzanii, a dziś Ulyankulu przekształca się w miasto, stwarzające szerokie możliwości dla inwestycji i rozwoju infrastruktury. Początkowa idea tego projektu została zaproponowana przez Amelię Kuch na podstawie obszernych badań etnograficznych i szczegółowych konsultacji z lokalną społecznością.

 

 

Nasz design

 

Ulyankulu project 2018 classroom.jpg
 
 

Naszą misją jest promowanie edukacji w Afryce, wiedzy, nauka dziedzictwa i lokalnej tożsamości. Plan jest wspierany przez silną świadomość ekologiczną i profesjonalny projekt architektoniczny.

 
 
Ulyankulu project 2018 1.jpg

Przy projektowaniu nasi architekci podkreślają ekologię, wiedzę tradycyjną i lokalną, połączoną z wartością tożsamości i dziedzictwem. Dlatego nasza propozycja wykorzystuje materiały, narzędzia i kunszt z Ulyankulu o tworzy zrównoważoną i społecznie integrującą architekturę.

 

Ulyankulu project 2018.jpg

Budowa klasy, kształt, a szczególnie struktura podwójnego dachu zapewniają efektywne chłodzenie i zapobiegają przegrzewaniu się wnętrza. Dachy będą zbierać wodę deszczową, która będzie magazynowana pod ziemią, aby dostarczać ją uczniom w ostre warunki pogodowe.

W afrykańskim sercu Centrum Edukacji powstanie teatr, osłonięty baldachimem z drzewa mango, gdzie będziemy szkolić nauczycieli do pracy z uczniami poprzez teatr. Nasz unikatowy design stworzy przestrzeń dla dzieci i młodych mieszkańców do nauki, rozwoju i socjalizacji w ich nowym kraju.



PODĄŻAJ O BUDOWĘ CENTRUM EDUKACYJNEGO W MEDIACH SPOŁECZNYCH

Projekt współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej