ŁEJERY
W ścisłej współpracy z poznańską szkołą Łejery tworzymy szereg rozwiązań, które mają na celu wsparcie edukacji, szerzenie demokratycznych wartości i pomoc potrzebującym na całym świecie.
Od 2017 roku wspólnie z poznańską szkołą Łejery organizujemy warsztaty, podczas których uczestnicy wytwarzają proste przedmioty, takie jak: torby, opaski, krawaty, choinki czy breloki z drewna. Środki ze sprzedaży przekazujemy na pomoc potrzebującym.
Zaczęliśmy od zbiórki na rzecz dzieci poszkodowanych działaniami wojennymi w Syrii. Niedawno wznowiliśmy działalność, zbieramy fundusze na kształcenie nauczyciela z Ulyankulu oraz wyposażenie szkoły. Ze zbiórek w 2024 zbudowaliśmy i wyposażyliśmy bibliotekę szkolną, zapewniając dzieciom książki i sprzęt sportowy na cały rok szkolny.
Uczestnicy warsztatów mają okazję pobyć razem i wspólnie zrobić coś dobrego dla innych. Dzięki temu zacieśniamy relacje i utrwalamy więzi w lokalnych społecznościach.
W warsztatach biorą udział rodzice z dziećmi, młodzież, a także chętni nauczyciele.
Edukacja, zwłaszcza w miejscach z ograniczonym dostępem do podręczników i innych nośników wiedzy – to trudna sztuka.
W odpowiedzi na to wyzwanie opracowaliśmy metodę nauki wykorzystującą teatr, śpiew i wspólną zabawę.
W naszym programie szczególny nacisk kładziemy na opanowanie słownictwa, struktur językowych i umiejętność wykorzystania ich w różnych sytuacjach. Poza znajomością języka rozwijamy u dzieci umiejętności kreatywnego myślenia i współpracy.
Co ważne, wdrożenie modelu nauki jest możliwe w miejscach o bardzo ograniczonych zasobach.
Nie zapominamy też o nauczycielach, z którymi dzielimy się wiedzą i podstawowymi materiałami do przeprowadzania lekcji.
Dajemy dzieciom na całym świecie szansę na naukę i rozwój.
Dołączysz do nas?
To, skąd pochodzimy, w dużej mierze determinuje to, dokąd zmierzamy.
Zgodnie z tą myślą przeprowadzamy warsztaty wprowadzające w temat światowych migracji. Pomagamy zrozumieć ich powody, przebieg i znaczenie, jakie wywierają na nas wszystkich.
W trakcie spotkań zastanawiamy się, co zawdzięczamy migracjom, jakie ryzyka się z nimi wiążą. Dostarczamy uczestnikom warsztatów wiedzę, dzięki której mogą samodzielnie wyrobić sobie zdanie na ten temat.
Scenariusz warsztatów stworzyliśmy z myślą o dzieciach w wieku 10-15 lat.
Dotychczas przeprowadziliśmy je w poznańskich szkołach Łejery i Spark.
Chcesz poszerzyć wiedzę uczniów swojej szkoły w zakresie światowych migracji?